« Úvod | Most »

Nikdo není dokonalý

Nedávno mě oslovil jeden příběh. Je pohlazením po srdíčku pro ty, kdo dobře vědí o svých chybách, válčí s nimi a přesto nevidí smysl.

Jeden hospodář vozil každý den vodu od pramene do vesnice ve dvou velkých džbánech přivázaných na hřbet osla. Jeden džbán byl starý a plný prasklin, takže cestou vodu ztrácel. Druhý byl však nový a dokonalý, uchovával celý svůj obsah aniž by ztratil jedinou kapku.
Starý a popraskaný džbán se cítil méněcenný a zbytečný, zvláště když nový džbán nevynechal příležitost, aby se pochlubil svou dokonalostí: "Já neztratím ani kapku vody." Jednoho rána se svěřil svému pánovi: "Ty víš, že si jsem vědom svých omezení. Ztrácíš mojí vinou čas, námahu i peníze. Než dojedeme do vesnice, už jsem poloprázdný. Odpusť mi mou slabost a mé rány."
Následující den se hospodář na cestě obrátil k popraskanému džbánu: "Podívej se podél cesty." "Ale to je nádherné! Je to tu plné květin!" odpověděl džbán. "Vidíš? A to všechno jen díky tobě," řekl hospodář. "To ty každý den zavlažuješ okraj cesty. Já jsem koupil pytlík semínek květin a vysel jsem je tam. A ty, aniž bys to věděl a chtěl, je každý den zavlažuješ." Starý džbán to nikdy nikomu neřekl, ale toho dne se cítil k smrti šťastný.

květinky
15.10.2008 13:45:17 | stálý odkaz
<< úvod

TXT.cz
HLEDAT | UPOZORNIT
Vytvořit blog | Přihlásit se