« Úvod

Velikonoční dekorace

Je to zvláštní jak rychle naši obchodníci vyměnili vánoční sortiment za ten velikonoční, alespoň co se týká dekoračních potřeb a sladkostí. A protože svoje stránky velmi zanedbávám, rozhodla jsem se taky už v předstihu nabídnout vám velmi jednoduché dekorace na stůl i stěnu.
Dekorace na stěnu

Na dekorace potřebujeme:
Březové větvičky, drátek, mašlličky umělé květinky (většinou využívám větvičky kvetoucích keřů, které pak rozeberu na menší části), skořabky, kuřátka, tavící pistoli.
velikonocevelikonocevelikonoce

Postup:
Nejprve musíme vyrobit základ z březových větviček. Jednoduše je jen zohneme a obmotáme drátkem a zezadu vytvoříme očko pro pověšení na stěnu ne bo očko vytvoříme z mašličky. Přesahy větviček nestříhám i když to záleží na vkusu a představě toho, kdo je vyrábí. Potom totiž mohou dobře posloužit jako další místo pro dekoraci. Pak si vytvořím samotnou sestavu, ve které může být použita např. skořábka, kuřátko, květinky, mašlička atd. Některé kombinace jsou vidět na fotkách. Vše se připevnuje tavnou pistolí.


Skořapka

Na dekoraci potřebujeme:
Pár skořápek (jedna menší na podstavu, druhá hlubší na umístění kuřátka), kuřátko, barevné líko, kousíčky větviček, květinky.Postup:
Nejprve je třeba přilepit k sobě tavnou pistolí obě části skořápek. Po zatvrdnutí nalepíme z vnitřní strany větvičky. Pak do skořápky dáme kousek líka a na něj např. nalepíme květinku a kuřatko.

Samozřejmě každému se líbí něco jiného. Já osobně volím vše přírodní. Proto většinou vyčkávám na dobu těsně před velikonocemi a do skořápky umísťuji malý trs sedmikrásek nebo minulí rok byly dokonce už i fialky a do nich vsadím velikonoční kuřátko a jednoduchá a přitom pěkná dekorace je na světě.

velikonoce

velikonoce

velikonoce


PS: Tyto výtvory nejsou pouze mé, ale jsou prací dětí, kterým je od 8 let a výše .
21.02.2009 15:28:27 | Autor: Zdislava | stálý odkaz

Komentáře

2 komentářů:
  • 07.01. 20:07, Vendulka

    Je to jednoduché a vypadá to pěkně dik za tip

  • 26.01. 06:44, Lada T.

    To jsou moc pěkné dekorace! Já letos poprvé budu trávit Velikonoce ve vlastním bydlení, takže budu taky poprvé velikonočně dekorovat. Návod už mám uložený, takže se na jistě vrhnu. Je to jednoduché, vkusné, jako interiérová výzdoba dokonalé. A hlavně se mi to bude parádně hodit k obrazu v pokoji (http://www.obrazynastenu.cz/obrazy-na-platne/makro/tridilny-obraz-na-stenu-90x60cm-makro-F001438F90603PCS), který jsem dostala při stěhování do bytu ;-)


přidat komentář
<< úvod

TXT.cz
HLEDAT | UPOZORNIT
Vytvořit blog | Přihlásit se